Warning: Constant WP_MEMORY_LIMIT already defined in /home/klient.dhosting.pl/tvts/morze-morze.tvts.pl/public_html/wp-config.php on line 87
ZSRM – MORSKIE OPOWIEŚCI
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

MORSKIE OPOWIEŚCI

zdjęcia i teksty ludzi, którzy sami to przeżyli…

MORSKIE OPOWIEŚCI
RybackieZSRM

ZSRM

Chłopaki z ZSRM

z Zasadniczej Szkoły Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

Niestety, nie wiem kto mi przesłał kiedyś te zdjęcia, może ktoś się rozpozna? Proszę o kontakt mailowy

Autorem części zdjęć jest Jacek Frąckiewicz , a część Krzysztof Grzywacz (patrz komentarz pod zdjęciami), pochodzą one z rejsu Emilią do Edynburga i ze szkoły.

Wojciech

Droga: Instruktor w Pracowni Żeglarskiej MDK w Stargardzie, Akademia Rolnicza Wydz. Rybactwa Morskiego kier. Eksploatacja Łowisk, praca w Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie w Zakładzie Biologii Morza, pracownia preparatorska w Muzeum Rybołówstwa w Świnoujściu, PPDiUR Odra Chłodnia Rybna -sztauer, Zakład Połowów rybak, starszy rybak, mistrz przetwórstwa na Sejwal, Narwal, Humbak, Gopło. rybak na kutrze na Bałtyku.

12 komentarzy do “ZSRM

 • Na jednym zdjęciu sa kumple z klasy rok72-75 to jest rok 73 rejs na śledzie i port Aberdeen

  Odpowiedz
  • Jak byś tak jeszcze wyhaczył autora tych zdjęć…a może pamiętasz chociażby ksywy chłopaków?

   Odpowiedz
   • Podesłałem te zdjęcia daawno temu ,gdy nie było jeszcze chyba nawet naszej klasy. Są to zdjęcia z rejsu szkolnego statku Emilia Gierczak [jesień 1980.Autor [ moja skromna osoba- t.j. Krzysztof Grzywacz] jest na szóstymod góry zdjęciu [kraciasta koszula robocza ] oraz trzymający w ręku banderę na siódmym z kolei zdjęciu. Jest możliwe, że niektóre zdjęcia są Jacka Frąckiewicza; nie pamiętam kto miał jeszcze aparat. Ja miałem wówczas prawdopodobnie ruską „Smiena”. Dwa ostatnie zdjęcia są zrobione na terenie ZSRM, przy czym ostatnie to widok z pokoiku internatowego[na 3-cim piętrze] na ówczesną PPDiUR Odra.

    Odpowiedz
    • To prawda, zaczynałem zabawę z tym portalem w 2000 roku, kawał czasu, fajnie że się odezwałeś, może masz jeszcze jakieś zdjęcia albo wspomnienia?

     Odpowiedz
    • Witaj Krzysiu super że umieszczasz te zdjęcia na portalach . Zawsze miło jest wspomnieć te naprawdę wspaniałe dni spędzone razem z resztą chłopaków .Szkoły morskie tamtych lat zawsze miały swój „klimat” na pewno wszyscy którzy tam byli wiedzą o co chodzi. Na twoich fotkach udało mi się zaistnieć dwa razy, pierwsze to przy beczce trzeci od lewej w ekstra długim sztormiaku 🙂 oraz właśnie na tym z widokiem PPDiUR Odra stałem tyłem do okna. Jeszcze raz pozdrawiam Arkadiusz „BOCIAN” Stepczuk

     Odpowiedz
     • Mam jeszcze sporo zdjęć z ZSRM. Po tym jak zlikwidowano Naszą Klasę nie ma historycznych zdjęć z ZSRM- tak jakby historia naszej „Cambridge” zaczynała się 2020-tych latach. Daj znać o sobie przez maila, to podeślę Ci jakieś fotki.

      Odpowiedz
      • Cześć
       Fajnie że się odezwałeś.
       Jeśli podeślesz zdjęcia z ZSRM to zrobię osobny dział historii tej szkoły, rzeczywiście warto by było, bo w końcu z niej wyszło sporo rybaków.
       Prześlij na adres wsenkow@tvts.pl.
       Pozdrawiam
       Wojtek

 • Kończyłem klasę rybacką w 1990 roku, praktyki na „Emilce” miałem w 1989. Pozdrawiam wszystkich absolwentów ZSRM.

  Odpowiedz
 • ja skonczylem 1968 mieszkam w usa nazywam sie wieslaw krawczyk prosze o zdiecia 1965-1968 adam kusta ludwik kozub i ini

  Odpowiedz
  • jestem absolwentem 1965-1968 nazywam sie wieslaw krawczyk szukam adama kusta mieszkam w usa

   Odpowiedz
 • Szukam książki absolwentów szkoły ZSRM była wydana na 50 lecie szkoły ,ktoś coś wie??

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *